Osiem dni z cekinami

Przedświąteczna gorączka twórcza znowu opanowała wnętrza Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Młodzi ludzie z pasją przygotowywali tu ozdoby choinkowe.

Łańcuchy i świąteczne kompozycje tworzone z wykorzystaniem materiałów, które na co dzień mają zupełnie inne przeznaczenie: waciki, plastikowe kubeczki, słomki, foremki do babeczek, patyczki do lodów, wykałaczki, guziki, korki i zakrętki do butelek, barwne włóczki.

Oczywiście, nie obyło się bez kolorowych papierów, kleju, farb, brokatu, czy cekinów, dodających dekoracjom blasku i świątecznego klimatu. W ten sposób powstawały unikalne ozdoby świąteczne, które później każdy uczestnik mógł zabrać ze sobą.

Osiem dni z cekinami   Do wyrabiana ozdób używano przedmiotów przeznaczonych do zupełnie innych celów. Muzeum Ceramiki - Bożonarodzeniowe warsztaty w Muzeum Ceramiki stały się już tradycją - mówi Tadeusz Orawiec. - Organizowane zawsze w pierwszej połowie grudnia, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, przyciągając każdego roku dużą liczbę dzieci i młodzieży. W tym roku podzielone były na dwa etapy: od 11-14 oraz 0d 18-21 grudnia - informuje.

Udział w tegorocznych warsztatach był bezpłatny. Koszt ich organizacji został bowiem pokryty z budżetu projektu „Bolesławiec-Vrchlabí - aktywna transgraniczna współpraca muzeów”. Czeskie Vrchlabi to jedno z miast partnerskich Bolesławca.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..