Nowy numer 42/2019 Archiwum

Bo tu jest Jezus

W kościele pw. św. Jacka w Legnicy rozpoczęła się nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Adoracja od rana do wieczora odbywała się w świątyni na Zakaczawiu od wielu lat, jeszcze przed cudem eucharystycznym. Dodatkowo raz w miesiącu miały miejsce całonocne czuwania modlitewne, siedmiodniowe nieustanne Jerycha Różańcowe, podczas których był wystawiony Najświętszy Sakrament.

Teraz jednak czuwanie będzie trwało całą dobę. To ewenement w skali naszej diecezji. Są bowiem świątynie, np. pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie, pw. św. Anny w Jeleniej Górze czy św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu, gdzie adoracja odbywa się od rana do wieczora. Całodobowej nie było jednak nigdzie. Ks. Andrzej Ziombra, zapraszając do odwiedzenia Jezusa Eucharystycznego, mówi, że do podjęcia tej inicjatywy przyczyniły się prośby ludzi, a także duże zainteresowanie adoracją w ciągu dnia. Zorganizowanie całodobowego czuwania przy wystawionym Najświętszym Sakramencie stało się możliwe po zgłoszeniu się odpowiedniej liczby osób, deklarujących gotowość do modlitewnej obecności. Obecnie jest ich 300, ale ks. Andrzej Ziombra zachęca do przyjścia i zgłoszenia się, bo chętnych nigdy dość. Kaplica adoracji nigdy nie jest pusta. Świątynia znajduje się w takim miejscu, że bardzo wiele osób, idąc do pracy bądź szkoły, zachodzi tam na chwilę modlitwy. Miejsce to stało się znane na całym świecie po wydarzeniu eucharystycznym, do którego doszło w Boże Narodzenie 2013 roku, kiedy upuszczona Hostia zmieniła kolor. Według badań naukowych Hostia przemieniła się we fragment mięśnia serca w agonii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL