Nowy numer 41/2019 Archiwum

Rodzinne kolędowanie

W Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy spotkali się 14 grudnia uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z terenu miasta na drugim w historii wspólnym śpiewaniu kolęd.

Obecni byli też przedstawiciele WTZ Caritas Diecezji Legnickiej.

– Śpiewamy, aby dobrze przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Wieczerza wigilijna już u nas była, a teraz przyszedł czas na szersze spotkanie. Dobrą okazją jest wspólne śpiew kolęd. Uczestnicy czekają na to wydarzenie. Tworzymy wielką rodzinę, a świętowanie w rodzinie jest najważniejsze – mówi Dorota Blachowska, szefowa Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas. Kilkadziesiąt osób zasiadło więc za stołami, by na zmianę wykonywać kolędy, odpowiadać na pytania i życzyć sobie wszystkiego najlepszego na Nowy Rok. Sylwia, uczestniczka warsztatów, wyznała, że śpiewać nie chce, ale przyszła z wielką nadzieją na posłuchanie, jak robią to koledzy i koleżanki. Zupełnie inaczej niż Ewa Minkiewicz, również z WTZ. – Lubię śpiewać kolędy. Tworzymy rodzinę, bo ja na warsztaty chodzę od wielu lat – mówi. – Dla mnie świat jest generalnie dźwiękiem i w naszym stowarzyszeniu śpiewamy w bardzo wielu momentach. Przed tygodniem kolędowaliśmy na naszej wigilii. Uczestnicy pokazują, że śpiewać każdy może i powinien. Każdy z nas słyszał rytm serca matki. Rytm to muzyka, która towarzyszy każdemu – mówi Dorota Koć, członek Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Nadzieja”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL