Nowy numer 42/2019 Archiwum

Setki szopek przejdź do galerii

W Legnicy rozstrzygnięto największy w regionie konkurs na świąteczny stroik i szopkę bożonarodzeniową.

W Legnicy odbyła się finałowa gala dorocznego konkursu na najpiękniejszą samodzielnie wykonaną szopę bożonarodzeniową. Od prawie 30 lat organizuje go miejscowe Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Na tegoroczną edycję wpłynęło ponad 200 prac.

- Nasza tradycja ma już 28 lat. Nie trzeba przypominać, że Boże Narodzenie to szczególne, bardzo rodzinne święta. Narodzenie Jezusa jest czczone również przez nasze stowarzyszenie - mówi Tadeusz Pleśniak, szef TPD w Legnicy.

Spośród ponad 100 nagrodzonych prac najlepsze okazały się szopki Bianki Sobkowicz z przedszkola w Legnickim Polu, Remigiusza Sipa z ZSP w Radwanicach, Marceliny Wieczorek ze Szkoły Podstawowej w Kraśniku Dolnym, Mai i Poli Judy z Buczyny oraz Jakuba Bentkowskiego z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie.

Uroku konkursu dodaje dowolność techniki wykonania szopki. Od trójwymiarowych z figurkami, przez malowane, a nawet wyklejane. Popularnym materiałem był w tym roku papier, chociaż trafiły się też dzieła z makaronu, plasteliny, drewna czy słomek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL