GN 3/2021 Archiwum

Kolędować każdy może przejdź do galerii

Traktują siebie jak rodzinę. Dlatego nie mogło zabraknąć wspólnego, rodzinnego śpiewania kolęd przed Bożym Narodzeniem.

W piątek 14 grudnia w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy spotkali się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z terenu miasta na drugim w historii wspólnym śpiewaniu kolęd. Obecni byli też ci działający pod skrzydłami Caritas Diecezji Legnickiej.

– Śpiewamy aby dobrze przygotować się do świat Bożego Narodzenia. Wieczerza wigilijna już u nas była, a teraz przyszedł czas na takie szersze spotkanie. Dobrą okazja ku temu jest wspólne śpiew kolęd. Uczestnicy bardzo czekają na to wydarzenie. Tworzymy wielką rodzinę a świętowanie w rodzinie jest najważniejsze - mówi Dorota Blachowska, szefowa WTZ Caritas.

Kolędowanie
Jędrzej Rams

Dla osób niepełnosprawnych dźwięki są bardzo ważnym elementem utrzymywania sprawności i zdrowia. Dlatego muzyka towarzyszy takim osobom podczas zajęć, a każdy pretekst do śpiewania jest mile widziany.

– Dla mnie świat jest generalnie dźwiękiem i w naszym stowarzyszeniu dźwięk góruje. Śpiewamy w bardzo wielu momentach naszej pracy. Przed tygodniem śpiewaliśmy sobie na naszej wigilii. Ci uczestnicy pokazują, że śpiewać każdy może i powinien. Każdy z nas słyszał rytm serca matki i rytmika towarzyszy nam przez całe życie. Rytm to muzyka, która towarzyszy każdemu - mówi Dorota Koć, członek Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Nadzieja”.

Śpiewanie kolęd WTZ w Legnicy
Jędrzej Rams

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama