Nowy numer 23/2021 Archiwum

Przyjdź do Jezusa...

W miejscu cudu eucharystycznego ruszyła stała adoracja Najświętszego Sakramentu.

W kościele pw. św. Jacka w Legnicy rozpoczęła się nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Nie jest jednak tak, że adoracja Najświętszego Sakramentu narodziła się tutaj dopiero po wydarzeniu zwanym cudem eucharystycznym. Adoracja od rana do wieczora odbywała się w świątyni na Zakaczawiu od wielu lat. Dodatkowo raz w miesiącu odbywały się całonocne czuwania modlitewne,  siedmiodniowe nieustanne Jerycha Różańcowe, podczas których był wystawiony Najświętszy Sakrament. Teraz jednak takie czuwanie będzie trwało całą dobę.

To ewenement w skali naszej diecezji. Są bowiem świątynie np. pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie, pw. św. Anny w Jeleniej Górze czy św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu, gdzie adoracja odbywa się od rana do wieczora. Całodobowej nie było jednak nigdzie.

Ks. Andrzej Ziombra zapraszając do odwiedzenia Jezusa Eucharystycznego mówi, że ta inicjatywa wynika z próśb ludzi o adorację, a także dużego zainteresowania adoracją trwającą w ciągu dnia.

Zorganizowanie całodobowego czuwania przy wystawionym Najświętszym Sakramencie stało się możliwe po zgłoszeniu się odpowiedniej liczby osób, które zdeklarowały się do czuwania. Obecnie jest to 300 osób, ale ks. Andrzej Ziombra zachęca do przyjścia i zgłoszenia się, bo chętnych nigdy dość.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama