Świetlica od św. Mikołaja

Ale poszczęściło się mieszkańcom Młyńska! W mikołajowym prezencie dostali nowiutką świetlicę wiejską.

W 2010 r. Maria Sosnowska, sołtys Młyńska, napisała list do św. Mikołaja, w którym poprosiła o wybudowanie świetlicy wiejskiej. List trafił do Olgierda Poniźnika, burmistrza Miasta i Gminy Gryfów Śląski. - Zlecenie było nietypowe, dlatego jego realizacja trwała aż osiem lat. A dodatkowo historia budowy obiektu była niezwykle burzliwa - informuje Olgierd Poniźnik.

Wszystko jednak skończyło się szczęśliwie, głównie dzięki decyzji Rady Miejskiej, która przekazała na ten cel  1,3 mln zł. I tak 8 grudnia mieszkańcy Młyńska mogli po raz pierwszy, uroczyście, przekroczyć próg nowej świetlicy, oficjalnie nazwanej Centrum Integracji Społeczno-Kulturalnej.

Świetlica od św. Mikołaja   W uroczystym otwarciu świetlicy wzięli udział mieszkańcy całej okolicy. Paweł Sosnowski Uroczystość otwarcia poprzedziła Msza święta w miejscowym filialnym kościółku pw. św. Józefa Robotnika, bo świątynia znajduje się tuż obok świetlicy. Eucharystii przewodniczył ks. Wojciech Myślecki, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Chmieleniu. Kapłan dokonał także poświęcenia obiektu.  

Jako pierwsi, oprócz samorządowców (Olgierd Poniźnik przebrany była za św. Mikołaja), próg nowej świetlicy przekroczyli najstarszy i najmłodszy mieszkaniec wsi - Edward Król i Janek Łój. Przypomniano historię budowy oraz wręczono podziękowania dla osób i instytucji, które przyczyniły się do powstania świetlicy.

W części artystycznej spotkania wystąpiły "Sołtysowe Gryfinki" z Proszówki, Gryfowska Kapela Podwórkowa oraz sopranistka Sylwia Grzybowska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..