Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ewangelia, nie instruktaż

- Problemem współczesności jest niezrozumienie, czym w istocie jest chrzest. Potrzebny jest tu nowy impuls, nowy typ działania - mówił w Legnicy bp Zbigniew Kiernikowski.

Słowa te padły podczas dorocznego dnia skupienia członków i sympatyków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich (SRK) Diecezji Legnickiej. Bp Zbigniew Kiernikowski, jako jeden z gości i prelegentów spotkania, mówił m. in. o potrzebie przygotowywania się do sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

Mówiąc o chrzcie, jako jednym z trzech elementów inicjacji chrześcijańskiej, zwrócił uwagę, że wiele rodzin nie jest gotowych na chrzest, nie wie, o co w nim chodzi.

- W większości przypadków nie zdajemy sobie sprawy z wagi tego wydarzenia. Myślę, że potrzebny jest nowy typ działania w tej sprawie. Przygotowując do chrztu, kapłani zbyt często posługują się jakimś rodzajem instruktażu życia religijnego, a nie głoszeniu Ewangelii, która najlepiej przygotowuje do tego sakramentu - powiedział bp Zbigniew.

 Wykładowi ordynariusza legnickiego przysłuchiwali się wierni, członkowie diecezjalnego SRK, oraz księża. Wśród nich ks. Marek Osmulski, który przyjechał na to spotkanie z wykładem „Duch Święty umacnia miłość małżeńską”.

Dzień skupienia Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej odbył się na terenie parafii pw. Św. Jacka w Legnicy. Jak wyjaśnia Dominika Warmuz, członkini stowarzyszenia, tegoroczne spotkanie rozpoczęła Msza św. W Godzinę Miłosierdzia.

- Bardzo chcieliśmy, aby spotkać się właśnie w tym miejscu, gdzie dokonał się cud Eucharystyczny - tłumaczy.

Spotkania członków i sympatyków SRK odbywają się w diecezji legnickiej raz do roku. Za każdym razem w innym miejscu diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL