Nowy numer 42/2019 Archiwum

Obłóczyny przejdź do galerii

Trzech kleryków dołączyło dzisiaj do tych, którym Kościół pozwala nosić strój duchowny.

W sobotę 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w legnickiej katedrze, podczas południowej Eucharystii, trzech alumnów legnickiego Wyższego Seminarium Duchownego przyjęło strój kapłański. Są to Kamil Dąbal z parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ocicach, Piotr Kaśczyszyn z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy oraz Przemysław Lipnicki z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Pieńsku.

- Zewnętrzny znak, który dzisiaj przyjmujecie, jest pewną odpowiedzią, jaką drogę życia wybieracie - gotowości bycia z Jezusem Chrystusem. Jesteście po kilku latach formacji. Przed wami jeszcze długa droga nie tylko do święceń, ale do końca życia. Będzie to czas dążenia do pełniej świadomości i odpowiedzialność, by dawać właściwą odpowiedź na wezwanie Boga do bycia jak Maryja, która idąc od Nazaretu przez Kalwarię i Wieczernik, obwieszczała prawdę i pomagała innym dostrzec, że jest znak zbawienia - mówił bp Zbigniew Kiernikowski.

Przyjęcie stroju duchownego poprzedziła piesza pielgrzymka alumnów do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL