Nowy numer 46/2019 Archiwum

Światło od Caritas

Aż cztery różne rodzaje świec można w tym roku nabyć na wigilijny stół.

W diecezji legnickiej ruszyło adwentowe dzieło sprzedaży świec na wigilijny stół. Caritas Diecezji Legnickiej przygotowała w tym roku aż 50 tys. świec w czterech rodzajach – tradycyjnej, owalnej w kolorze białym oraz czerwonym, a także okrągłą białą i w kształcie ostrosłupa w kolorze niebieskim.

Świece trafiły już na poszczególne parafie. Dochód z sprzedaży zasila każdego roku kilka dzieł. Część pieniędzy trafia do Caritas Polska, część do diecezjalnej, a część zostaje na parafii.

- Dzięki zebranym pieniądzom możemy pomóc dzieciom przez finansowanie dożywiania, rehabilitacji bądź też letniego wypoczynku - mówi Łukasz Żygadło z Caritas Diecezji Legnickiej. - Wiemy, że to, co w tym roku uzyska Caritas Polska, trafi do dzieci w Afryce Południowej na tworzenie ośrodków edukacyjnych, na dożywianie tamtejszych dzieci, a także dla misjonarzy pracujących z dziećmi - dodaje mężczyzna.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom świętuje w tym roku 25-lecie istnienia. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: „Świeca, która tworzy polską wigilię”. Warto podkreślić, że jest to dzieło ekumeniczne, tworzone przez Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelickiego i Eleos Polskiego Kościoła Prawosławnego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama