Nowy numer 46/2019 Archiwum

Roraty 18+

Parafia katedralna zaprasza dorosłych na bardzo nietypowe przeżycie Adwentu.

W parafii pw. Świętych Piotra i Pawła w Legnicy powstała oferta Rorat dla dorosłych.

- Te poranne Roraty w katedrze mają stać się okazją do - z jednej strony - powrotu w przeszłość, by tak jak kiedyś w mroku udać się do kościoła, by tam za wstawiennictwem Matki Bożej, dzięki zewnętrznej atmosferze poczuć ten klimat przygotowywania do narodzenia Pańskiego, ale z drugiej - ma to być czas ponownego zachwytu Bogiem, mojego nawrócenia, odczytania siebie w słowie Bożym w konkretnym momencie mojego życia. By po zakończonych Roratach wyjść do świata, który już się budzi do życia, by samemu w szkole, na studiach, w pracy stawać się światłem dla drugiego człowieka - mówi ks. Robert Bielawski, wikariusz parafii katedralnej oraz duszpasterz akademicki.

- Roraty w katedrze to też czas doświadczenia konkretnej wspólnoty, która ma okazję każdego dnia do spotkania przy kawie, cieście, by ze sobą być, porozmawiać, czasami rozwinąć temat poruszony na Roratach, czasami się pośmiać, czasami wymienić zdanie pomiędzy młodszym a starszym pokoleniem. Te roraty to przeżycie Eucharystii i doświadczenie realnego Kościoła, który tworzę z człowiekiem, który jest koło mnie, a którego na co dzień mijam - dodaje kapłan.

Hasłem Rorat będą słowa: "Być mężczyzną, być kobietą Jezusa Chrystusa". Pierwsza taka Eucharystia już w poniedziałek o godzi. 6.30. W każdy kolejny dzień też o 6.30, zaś w sobotę o godzinie 9.00. Dzieci są zaproszone do przeżywania Adwentu poprzez uczestniczenie w Roratach na godzinę 17.00.

Zaproszenie na Roraty 2018
Katedra Legnicka

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama