GN 42/2019 Archiwum

Dyspensa na andrzejki

Biskup Zbigniew Kiernikowski podpisał dekret zwalniający nas od piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Umiłowani Diecezjanie!

W związku z przypadającym w najbliższy piątek świętem św. Andrzeja Apostoła, mając na uwadze dobro duchowe wiernych i działając w myśl kanonu 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji legnickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 30 listopada 2018 roku.

Jednocześnie przywołuję słowa naszego Arcybiskupa Metropolity: „ufam, że ta inicjatywa przyczyni się nie tylko do pogłębienia relacji międzyludzkich, ale również do jeszcze większego zrozumienia obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w pozostałe piątki całego roku, który podkreśla rolę tego dnia w zbawczym dziele dokonanym przez Jezusa Chrystusa”.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Zbigniew Kiernikowski

Biskup Legnicki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama