Nowy numer 42/2019 Archiwum

Śruby, kawa i kasztany

– Każdy uczeń robi różaniec z tego, co lubi. Najważniejsza jest modlitwa i to, że w ten sposób najmłodsi uczą się jej formy – tłumaczy katechetka. To druga edycja konkursu dla dzieci pierwszokomunijnych.

Do konkursu na najpiękniejszy i najbardziej oryginalny różaniec przystąpiło w tym roku 15 uczniów, w ubiegłym było ich ok. 30. – To dzieci przygotowujące się do Komunii św. Liczba uczestników konkursu zależy więc od demografii w naszej parafii – wyjaśnia G. Kapsa. – Poprzez nasz konkurs dzieci uczą się kolejnych tajemnic różańcowych, poprawnego odmawiania tej modlitwy oraz uświadamiają sobie, jak ważna jest ona dla każdego katolika. Co roku najpiękniejsze różańce wykonane przez uczniów są wyróżniane. W tym roku nagrodami były przyborniki szkolne. Po konkursie różańce trafiają na szkolną wystawę. Jest na co popatrzeć. A że dzieci przedkomunijne bardzo chętnie biorą udział w tworzeniu różańców „ze wszystkiego”, już zaplanowano trzecia edycję konkursu. To nie jest jedyne przedsięwzięcie realizowane przez nauczycieli i uczniów z podstawówki w Wilkowie-Osiedlu. We współpracy z tamtejszą parafią pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, co roku organizowanych jest tam wiele wspólnych uroczystości patriotycznych (11 listopada), religijnych (bal Wszystkich Świętych) czy rekreacyjno-turystycznych (wyprawy ministrancko-scholkowe po regionie).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL