Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ruszają z wieszakami

Prosta w organizacji i niezwykle skuteczna w działaniu akcja, rusza w dwóch legnickich parafiach.

U podstaw tej inicjatywy było jedno pytanie - dlaczego nie u nas? Przed rokiem, poruszeni podobną inicjatywą w Krakowie i Warszawie, młodzi parafianie z legnickiej parafii pw. św. Tadeusza Apostoła, zorganizowali zbiórkę odzieży w konwencji "Wymiana ciepła".

Później podobne poruszenie i pytanie "dlaczego nie u nas?" padło w parafii pw. Trójcy Świętej. Również tam akcja okazała się skuteczna, przynosząc pomoc wielu osobom. Dlatego dzisiaj rusza jej najnowsza edycja - w parafii pw. Trójcy Świętej już dzisiaj, za tydzień w parafii pw. Tadeusza Apostoła.

Inicjatywa polega na przygotowaniu miejsca, w którym można zostawiać niepotrzebne ubrania. Niezniszczone czy zabrudzone, ale takie, które z czystym sumieniem można przekazać komuś, kto by ich potrzebował. Odzież można przynieść i zostawić na wieszaku, ustawionym przy wspomnianych kościołach bądź na ich plebaniach.

Każdy może przyjść i poszukać czegoś dla siebie lub dla swoich dzieci. A takich przypadków było sporo. - Widzimy potrzeby pojawiające się w naszej parafii, oraz pamiętamy dobry odzew sprzed roku. Jednocześnie, dzięki prostocie tej akcji, możemy pomóc wielu ludziom, nie narażając ich na mówienie o swoich problemach, gdy tego nie chcą. I unikamy też niepotrzebnego skrępowania, niosąc realną pomoc - mówi ks. Krzysztof Paszkiewicz, wikariusz parafii pw. Trójcy Świętej.

Co można zostawić? Wszystko - kurtki, swetry, spodnie, czapki, rękawiczki, koszule.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL