Nowy numer 42/2019 Archiwum

Chętni czynić dobro

W kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie odbył się wieczór chwały "Jezus jest lekarstwem na nasze słabości".

Organizatorami modlitwy była młodzież z Ruchu Focolari. Oficjalna nazwa zgrupowania to „Dzieło Maryi”. W Polsce funkcjonuje od lat 60. ubiegłego wieku.

Główną ideą formacji jest ukazanie postawy ewangelicznej, którą rodzi jedność i miłość.

W Chojnowie wspólnotę Focolari założył w 2011 roku ks. Krzysztof Zagrodny. Obecnie tworzy go osiem osób w wieku od 16 do 23 lat.

- Spotykamy się, żeby się modlić Słowem Bożym. Czytamy i rozważamy Pismo Święte i staramy się żyć według jego zasad - mówiła Ola Siuda z chojnowskiego Focolari.

W każdy piątek, młodzież spotyka się, by czuwać przy Najświętszym Sakramencie i wielbić Boga poprzez przygotowane czytania opatrzone komentarzem oraz śpiewem.

- Przychodzimy do kościoła, by podziękować i prosić o łaski. Nasza modlitwa płynie prosto z serca, w myśl słów: „Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia" - mówiła Danusia Leonhard.

Spotkanie zakończyło się indywidualnym błogosławieństwem, którego udzielił ks. Damian Skrzypek. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy, trzymając się za ręce, zaśpiewali Apel Jasnogórski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL