Nowy numer 47/2022 Archiwum

Chętni czynić dobro

W kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie odbył się wieczór chwały "Jezus jest lekarstwem na nasze słabości".

Organizatorami modlitwy była młodzież z Ruchu Focolari. Oficjalna nazwa zgrupowania to „Dzieło Maryi”. W Polsce funkcjonuje od lat 60. ubiegłego wieku.

Główną ideą formacji jest ukazanie postawy ewangelicznej, którą rodzi jedność i miłość.

W Chojnowie wspólnotę Focolari założył w 2011 roku ks. Krzysztof Zagrodny. Obecnie tworzy go osiem osób w wieku od 16 do 23 lat.

- Spotykamy się, żeby się modlić Słowem Bożym. Czytamy i rozważamy Pismo Święte i staramy się żyć według jego zasad - mówiła Ola Siuda z chojnowskiego Focolari.

W każdy piątek, młodzież spotyka się, by czuwać przy Najświętszym Sakramencie i wielbić Boga poprzez przygotowane czytania opatrzone komentarzem oraz śpiewem.

- Przychodzimy do kościoła, by podziękować i prosić o łaski. Nasza modlitwa płynie prosto z serca, w myśl słów: „Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia" - mówiła Danusia Leonhard.

Spotkanie zakończyło się indywidualnym błogosławieństwem, którego udzielił ks. Damian Skrzypek. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy, trzymając się za ręce, zaśpiewali Apel Jasnogórski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy