Nowy numer 41/2019 Archiwum

Sowiecki relikt usunięty

Ze Ścinawy zniknął ostatni z trzech istniejących tu niegdyś pomników Armii Radzieckiej. Ostatnim był betonowy obelisk przy skrzyżowaniu ulic Wołowskiej, Wrocławskiej i Sportowej.

Zgodnie z tzw. ustawą dekomunizacyjną powinien był zniknąć do końca marca. Był jednym z najpóźniej usuniętych pomników tego rodzaju. Wyburzenie obelisku nie leżało w gestii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, bo zlokalizowany był w pasie drogi krajowej, na gruncie Skarbu Państwa, będącego w zarządzie wrocławskiego oddziału GDDKiA. 

W maju br. gmina zlikwidowała dwa pomniki - jeden w centrum miasta i drugi w ścinawskim parku, o ponad miesiąc przekraczając obowiązujący termin na ich usunięcie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL