Nowy numer 42/2019 Archiwum

Na czym to polega?

– Czekają nas głębokie spory. Musimy być gotowi na dyskusję – uważa ks. prof. Andrzej Kobyliński.

Jedno z najbardziej oczekiwanych spotkań w ramach Salezjańskiego Kociołka Kultury zgromadziło pełną salę słuchaczy i trwało prawie dwie godziny.

Temat pentekostalizacji Kościoła katolickiego od jakiegoś czasu wzbudza bowiem wiele emocji i komentarzy. Ks. prof. Andrzej Kobyliński, pracownik naukowy na UKSW i ekspert w tej dziedzinie, napisał o tym sporo artykułów, z przetłumaczonymi na siedem języków „Etycznymi aspektami współczesnej pentekostalizacji chrześcijaństwa” na czele. Do Lubina przyjechał z wykładem „Ewangelia sukcesu, powrót diabła, psychomanipulacja. Na czym polega uzielonoświątkowienie chrześcijaństwa i katolicyzmu?”. – Jestem przekonany, że sporów na tym tle będzie przybywać. Musimy być na to przygotowani. Dużo czytać, wyrabiać sobie zdanie i umieć w sposób wyważony i spokojny rozmawiać na ten temat – podkreślał kapłan. Jego zdaniem na ten temat ciągle za mało się rozmawia. Prelegent omówił formy przenikania obcych elementów do naszych parafii i naszego życia. – W 2000 r. Kościół zielonoświątkowy miał 100 milionów wyznawców. Dziś jest ich już ok. 700–800 milionów. Niedługo będzie to miliard – zastrzegał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL