Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nie okradajmy się z siebie

- Dla kogoś, kto przed ślubem miał wielu partnerów, żona czy mąż będzie tylko kolejną zdobyczą, po której będą inne - uważają Maciej i Kamila Rajfurowie, którzy prowadzili spotkanie "Seks przed ślubem? Ślub przed seksem?".

Są młodym małżeństwem. On jest dziennikarzem „Gościa Wrocławskiego”, ona - studentką fizyki na Politechnice Wrocławskiej. Zaręczając się, zdecydowali, że zachowają czystość do ślubu. Teraz namawiają do tego inne młode pary.

- Podczas każdego zbliżenia zabieramy część bliskiej nam osoby. Sami też oddajemy część siebie. Jeśli nie dochowamy sobie wierności, już zawsze będziemy ubożsi o tę „ukradzioną” część siebie - tłumaczył Maciej Rajfur.

Świadectwa Rajfurów z uwagą słuchali legniccy studenci, członkowie i sympatycy Duszpasterstwa Akademickiego „Ikona”. Spotkania z małżeństwem z Wrocławia to część projektu duszpasterstwa zaplanowanego na ten rok akademicki.

– Podzieliliśmy go na trzy części. Pierwsza to spotkania biblijne, prowadzone przez rektora seminarium ks. Piotra Kota. Druga to cykl spotkań „We dwoje”, która prowadzą Maciej i Kamila Rajfurowie. Trzecia to „Kurs odkrywania życia”, który sam prowadzę - tłumaczy ks. Robert Bielawski, duszpasterz akademicki, organizator spotkań.

Oprócz tych przedsięwzięć „Ikona” ma w tegorocznych planach m.in. zaangażowanie studentów w zimową pomoc charytatywną dla seniorów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL