Nowy numer 41/2019 Archiwum

Ks. prof. Kobyliński będzie gościem Salezjańskiego Kociołka Kultury

Dziś (16.11) w Sali Teatralnej przy kościele pw. św. Jana Bosko w Lubinie będzie mówił o ewangelii sukcesu, powrocie diabła i psychomanipulacji.

Ks. prof. dr hab. Andrzej Kobyliński to filozof i etyk, wykładający m.in. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od wielu lat bada zjawisko tzw. pentekostalizacji w Kościele katolickim. Podczas lubińskiego spotkania będzie mówił o tym, na czym polega uzielonoświątkowienie chrześcijaństwa i katolicyzmu.

"Nowe formy religijności zielonoświątkowej wlewają się szerokim strumieniem do wnętrza Kościoła katolickiego w Polsce. Coraz więcej katolików w naszym kraju przeżywa podczas nabożeństw tzw. upadki (spoczynek w duchu, hipnoza, trans, autosugestia), przesadnie koncentruje swoją uwagę na działaniu złych duchów, doświadcza podczas spotkań modlitewnych histerycznego śmiechu, nazywanego błogosławieństwem z Toronto itp.

Głębokiej zmianie podlegają także metody stosowane podczas nauki religii w szkole, rekolekcji wielkopostnych czy wyjazdów duszpasterskich z młodzieżą. Nowe formy przeżywania religii, jakie pojawiły się w Polsce na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, stanowią element procesu pentekostalizacji, czyli tworzenia nowych wspólnot zielonoświątkowych oraz przekształcania innych Kościołów w jedną synkretyczną odmianę chrześcijaństwa pentekostalnego w wymiarze globalnym" – czytamy w abstrakcie z wystąpienia ks. prof. Kobylińskiego, przygotowanym na lubińskie spotkanie.

Organizatorem wydarzenia są parafia pw. św. Jana Bosko w Lubinie oraz wspólnota "Wiara i Rozum". Początek o godz. 18.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL