Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kobiety wybrane

W najbliższą sobotę, 17 listopada, odbędą się spotkania Diecezjalnego Duszpasterstwa Kobiet im. św. Rity, w dwóch całkowicie nowych miejscach.

Już o godzinie 10 panie będą mogły spotkać się w Lubaniu (Dom Główny Zgromadzenia Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty, ul. Wrocławska 17), zaś o godzinie 15 rozpocznie się spotkanie dla osób z regionu Jeleniej Góry (ul. Kopernika 1, Dom Zgromadzenia Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty).

Zaproszone są panie w wieku 25+. Wydarzenie nosi nazwę Spotkanie dla Kobiet "uBogacOna – między niewiastami Biblii. Spotkanie z Ewą". Dlaczego właśnie ona? – Tegoroczna formacja skupia się na wzorach kobiet umiłowanych przez Boga, których sylwetki znajdujemy w Piśmie Świętym. Na ich czele jest Ewa – matka żyjących. Na kolejnym, grudniowym spotkaniu, będziemy pochylać się nad prawdami dotyczącymi naszego życia, które Biblia daje nam w sylwetce i dziejach Sary, niewiasty obietnicy, która po ludzku była niemożliwa do wypełnienia. Chcemy wspólnie odkrywać piękno, wielkość i godność kobiet, którym Bóg w historii zbawienia wyznaczył szczególną rolę, ale przede wszystkim próbujemy czerpać z tych wzorców i uczyć się odkrywać swoje miejsce w naszej małej historii i odczytywać plan Boga wobec nas. Powołując do życia każdego człowieka Bóg – Miłość, daje nam do spełnienia konkretną misję, bo nie jesteśmy na tym świecie przypadkowo – tłumaczy s. Wiesława Kopij CMSS z Duszpasterstwa.

Dotychczas takie spotkania odbywały się tylko w Legnicy, w każdy drugi piątek miesiąca o godzinie 17.30. Jolanta Urbańska opowiada, jak zwykle wyglądają. – Zaczynamy od herbaty, potem jest czas na adorację Najświętszego Sakramentu, czyli osobiste spotkanie z Panem i wyciszenie się, a potem zaczyna się Msza św. Po modlitwie zaczyna się spotkanie formacyjne. Obecnie rozmawiamy o kobietach Starego Testamentu. Nie trzeba się jakoś specjalnie na nie przygotowywać, można również dołączyć w trakcie trwania cyklu. Atmosfera jest życzliwa, nikt nikogo nie ocenia, nie trzeba się bać przyjść na spotkanie. Mówię to, bo często słyszymy, że panie czekają, aż koleżanka się zdecyduje. Po prostu trzeba wstać z kanapy i przyjść – mówi Jolanta Urbańska.

Organizatorzy proszą o wcześniejszy kontakt telefoniczny, co pozwoli lepiej przygotowań spotkanie:

Lubań – 75 646 15 94 (s. Ewa),
Jelenia Góra – 784 849 533 (s. Malwina).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL