Nowy numer 42/2019 Archiwum

Na czele ks. Mateusz

Biskup legnicki powołał do istnienia nowy zespół, który zajmie się formacją liturgiczną w naszej diecezji.

Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski 20 września 2018 roku powołał do istnienia Diecezjalny Zespół Duszpasterstwa Służby Liturgicznej.

W środę 14 listopada br. ustanowił przewodniczącego zespołu, rozpoczynając tym samym pracę zespołu.

Przewodniczącym mianował ks. Mateusza Rycka, wikariusza parafii katedralnej pw. św. Piotra i Pawła w Legnicy. Ks. Pawła Adresa, wikariusza parafii pw. św. Jacka w Legnicy, uczynił odpowiedzialnym za formację muzyczną, a ks. Dawida Kosteckiego, wikariusza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu, odpowiedzialnym za sprawy sportowo-rekreacyjne.

W dekrecie biskupa czytamy m.in. (...) Do zadań Przewodniczącego Zespołu należy koordynacja prac formacyjnych oraz koordynacja spraw informacyjnych i organizacyjnych dla członków Służby Liturgicznej Diecezji Legnickiej, zaś pomocą w animacji działań formacyjnych i sportowych mają służyć powołani do tego kapłani wchodzący w skład Zespołu.(...).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL