Nowy numer 41/2019 Archiwum

Dyliżansem na spacer

Żłobek Miejski "Słoneczko" w Chojnowie może pochwalić się nową inwestycją. To sześcioosobowy wózek dla dzieci. Pomysł ma wielu autorów.

Jesteśmy nowoczesną placówką. Po licznych udogodnieniach, z jakich korzystają nasi podopieczni, przyszedł czas na wózek, który na rynku funkcjonuje już od jakiegoś czasu - tłumaczy Lucyna Setla-Bar, dyrektor placówki. - Starsze dzieci korzystają ze spacerów, ponieważ poruszają się samodzielnie. Nasze najmłodsze dzieci korzystały dotąd jedynie z tarasu, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni. Jednak jest to jedynie otoczenie żłobka - dodaje.

Pierwsze starania o funkcjonalny wózek rozpoczęły się w ubiegłym roku. „Słoneczko” wzięło udział w konkursie, w którym główną nagrodą była sześcioosobowa spacerówka. Niestety nie udało się wygrać. Wtedy w Radzie Rodziców narodził się pomysł dofinansowania połowy kosztów takiego zakupu. O drugą część poproszono burmistrza miasta, który zadeklarował pokrycie całej kwoty - prawie 4,5 tys. zł.

- Ponieważ musimy wybierać dzieci do spaceru, marzy nam się kolejny taki wózek. Podliczyłyśmy nasze pieniądze, wystosowaliśmy pismo do burmistrza i już wkrótce będziemy podwójnie szczęśliwymi posiadaczami drugiego wózka - cieszy się dyrektor żłobka. 

Sześcioosobowy wózek został zakupiony w trosce o zwiększenie poziomu opieki nad dziećmi. Zdaniem pracowników żłobka stwarza lepsze warunki do rozwoju maluchów, ma wygodne siedziska z pasami bezpieczeństwa i daszki przeciwsłoneczne chroniące dzieci przed wiatrem i słońcem. Zapewnia komfortowe spacery, dostarczając maluchom atrakcyjnych wrażeń przez kontakt z otoczeniem korzystnie wpływającym na ich rozwój.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL