GN 41/2019 Archiwum

Po wojskowemu

Świętowanie z Niepodległą w Chojnowie.

Dwudniowe obchody świętowania stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Chojnowie rozpoczęły się już 9 listopada. Na rynku zgromadzili się przedstawiciele władz miasta, gminy, powiatu, chojnowskich placówek edukacyjnych, jednostek pomocy społecznej, instytucji oraz mieszkańcy miasta.

Wojskowa asysta honorowa 23. Pułku Artylerii z Bolesławca, pod dowództwem porucznika Łukasza Demkowicza, uroczyście uczestniczyła we wciągnięciu flagi na maszt.

Następnie wszyscy odśpiewali polski hymn narodowy. Świętujący z Niepodległą przeszli pod obelisk. Przy pomniku żołnierzy polskich Apel Pamięci odczytał por. Wojtaszyn.

Żołnierze oddali salwę honorową. Następnie zostały złożone białe i czerwone kwiaty jako symboliczny hołd wszystkim tym, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL