Nowy numer 41/2019 Archiwum

Orły nad orłami przejdź do galerii

W Muzeum Miedzi w Legnicy nagrodzono młodych artystów w konkursie organizowanym przez Senat RP.

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości w Muzeum Miedzi w Legnicy została otwarta pokonkursowa wystawa dzieł uczniów szkół byłego województwa legnickiego. Wzięli oni udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Senat RP na przedstawienie orła z polskiego godła. Konkurs nosił nazwę "Orzeł Biały - nasza duma".

W kategorii szkół podstawowych została wyróżniona praca Ines Frą…tczak ze Szkoły Podstawowej im. KEN w Nielubi, zaś w kategorii szkół ponapodstawowych - dzieło Julii Sai ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Jaczowie.

W muzeum możemy obejrzeć część z 90 prac, jakie napłynęły na konkurs. Techniki wykonania były przeróżne - od metaloplastyki, wyszywania, malowania, rysowania przez haftowanie aż po modele z kartonu i wyklejanki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL