Nowy numer 46/2019 Archiwum

"Wojtek" jak dąb!

Przed Szkołą Podstawową nr 3 w Polkowicach uroczyście zasadzono drzewko jako symbol pamięci o bohaterach walczących o niepodległość Polski.

Jak wyjaśnia Marek Nieruchalski, nadleśniczy w Nadleśnictwie Lubin, sadzonka wyrosła z żołędzia „Bartka”, najstarszego dębu w Polsce. Sadzonce tej postanowiono nadać imię „Wojtek”, od imienia legendarnego niedźwiedzia, który wraz z 2. Korpusem gen. Andersa zdobywał Monte Cassino.

- W przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oddajemy w wasze ręce sadzonkę, która będzie tu rosła przez następnych kilkaset lat. Do was, przyszłych pokoleń, należy jej pielęgnowanie, tak jak pielęgnowana powinna być nasza niepodległość wywalczona przed stu laty - zwrócił się do polkowickiej młodzieży Marek Nieruchalski.

Następnie uczniowie wraz z nadleśniczym wspólnie zasadzili „Wojtka”. Nadleśnictwo ufundowało także pamiątkową tablicę informacyjną.

W uroczystości wzięli udział m. in. uczniowie i nauczyciele, poczty sztandarowe oraz przedstawiciele Lasów Państwowych. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił Chór „Cantabile”, wykonując m.in. hymn państwowy oraz pieśń „Czerwone maki na Monte Cassino”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama