Nowy numer 42/2019 Archiwum

Bezpieczne krusnalki

Dominika Malkusz z Otoku k. Bolesławca wygrała powiatowy konkurs wiedzy o bezpiecznej pracy w rolnictwie "KRUSnal".

Konkurs „Bezpieczny KRUSnal” organizuje od 7 lat wrocławski oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Ma on uświadamiać dzieciom i młodzieży zagrożenia wynikające z trudnej pracy na roli. – Wypadki, zwłaszcza z udziałem dzieci, niestety ciągle się zdarzają – mówi Sebastian Fijałkowski, kierownik oddziału terenowego KRUS w Bolesławcu. – Od samego początku istnienia KRUS staramy się to zmienić. Największe efekty zdają się przynosić właśnie działania z dziećmi i młodzieżą – dodaje.

Tegoroczna edycja „KRUSnala” zgromadziła w podbolesławieckim Kruszynie prawie 30 dzieci z klas IV–VI podstawówki. Po rozdaniu nagród zwyciężczyni określiła konkurs jako „średnio trudny”. – Najtrudniejsze było ostatnie zadanie. Trzeba było wymienić, z czego powinno składać się właściwe ubranie robocze do pracy w gospodarstwie. Napisałam o gumowcach i że trzeba mieć okulary i maskę. Chyba dobrze? – śmieje się Dominika.

Bolesławiecki oddział KRUS był organizatorem powiatowego etapu „KRUSnala” drugi raz. Wraz z pracownikami rolniczej ubezpieczalni nad całością czuwali także pracownicy nadleśnictwa, policjanci i strażacy.

Po etapie powiatowym konkursu czas na wielki finał. Ten zaplanowano na 22 listopada w Jeleniej Górze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL