Nowy numer 46/2019 Archiwum

Za budowniczych

W uroczystość Wszystkich Świętych w legnickiej katedrze modlono się za bp. Tadeusza Rybaka oraz ks. infułata Władysław Bochnaka.

Eucharystii 1 listopada przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski. Tego dnia 4 lata temu, właśnie w uroczystość Wszystkich Świętych, odszedł do Pana ks. infułat Władysław Bochnak.

Ordynariusz w homilii przypominał, że świętość nie jest abstrakcją, lecz konkretnym programem zrealizowanym w życiu i postawie Jezusa, do naśladowania którego jesteśmy wezwani. Na zakończenie liturgii pomodlił się także przy grobie zmarłych kapłanów. Obaj spoczywają w krypcie katedralnej. Można do niej wejść od strony zakrystii. Krypta jest niewielkim pomieszczeniem, w którym znajdują się na razie tylko sarkofagi wspomnianych wyżej kapłanów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama