GN 42/2020 Archiwum

Pamięć o bohaterach

Ponad 4 tys. zł zebrali mieszkańcy Kamiennej Góry w kweście na rzecz ekshumacji i identyfikacji szczątków żołnierzy wyklętych.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Zostań wolontariuszem dla Żołnierzy Wyklętych”, grupa lokalnych regionalistów skupiona wokół Kamiennogórskiego Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego kwestowała na starym cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych.

- Dzień był bardzo udany. Pogoda dopisała, było dużo hojnych osób. Niektórzy wrzucali więcej niż raz. Większość osób z dziećmi zatrzymywała się aby dać dziecku pieniądze do wrzucenia..

Zdarzało się, że niektórzy w momencie wrzucania do puszki, mówili: "niech spoczywają w pokoju", "cześć ich pamięci" itp.  Jak zwykle nie zabrakło osobistych wspomnień i wzruszających chwil - relacjonuje Rafał Czerniga, jeden z wolontariuszy. Pozostałymi byli Radosław Malec i Jakub Radziejewski.

Kwesta odbyła się w ramach projektu Fundacji „Niezłomni”. Datki zebrane na cmentarzach w całej Polsce zostaną przeznaczone m. in. na poszukiwania, ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama