GN 45/2019 Archiwum

Dla dobra naszej ojczyzny!

Biskup legnicki już teraz zachęca do świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Na stronie diecezji legnickiej pojawił się apel bp. Zbigniewa w sprawie świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Oto jego treść:

Drodzy mieszkańcy Legnicy!

W najbliższą niedzielę, wszyscy Polacy w kraju i za granicą, będą świętować 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Do tego święta przygotowuje się cała Ojczyzna w tym także społeczność naszego Miasta. W związku z tym zaplanowano wiele wydarzeń patriotycznych, spotkań, koncertów oraz imprez towarzyszących obchodom tegorocznego święta narodowego. Ich inicjatorami są nasi Parlamentarzyści, Władze Miejskie, organizacje społeczne i patriotyczne.

Jako Biskup Legnicki, przywołując modlitwę ks. Piotra Skargi, proszę wszystkich organizatorów i uczestników tych wydarzeń, abyśmy w jedności, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć Ojczyźnie uczciwie.

W związku z tym serdecznie zapraszam wszystkich Legniczan, którym na sercu leży dobro Rzeczypospolitej, na Mszę świętą w intencji naszej Ojczyzny, 11 listopada w niedzielę o godz. 13.00 do Katedry.

Niech nasza modlitwa, będzie wyrazem jedności wszystkich Polaków i troski o dobro Ojczyzny, której losy zależą przede wszystkim od Bożej Opatrzności.

+ Zbigniew Kiernikowski

Biskup Legnicki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama