Nowy numer 08/2020 Archiwum

Z kościoła do galerii przejdź do galerii

Uwaga! W tym artykule będzie tylko głęboka teologia!

Po raz piąty z rzędu lubińskie parafie salezjańskie zaprosiły dzieci i młodszą młodzież do świetnej, ale Bożej zabawy. Nazwana ona została Korowodem Świętych. Tym razem jej początek odbył się w kościele pw.  Matki Bożej Częstochowskiej. Tam wszyscy zgromadzeni pomodlili się na ostatnim w tym roku nabożeństwie różańcowym.

Gdy nabożeństwo się skończyło, wszyscy zebrani ruszyli ulicami Lubina w niezwykle głośnym Korowodzie. Prowadził ich "św. Mikołaj", za nim wędrowali chyba wszyscy mieszkańcy Nieba: Józefy, Franciszki, Doroty, Agnieszki, Marie, Floriany, Cecylie no i całe rzesze aniołków.... Śpiewali, klaskali, tańczyli, skakali i spotykali po drodze wielkich świętych. I tak zatrzymał ich na kilka chwil św. Stanisław Kostka, patron Polski, dzieci z Fatimy proszące o modlitwę na różańcu oraz św. Ludwik i Maria Zella Martin, rodzice św. Teresy z Lisieux.

V Korowód Świętych w Lubinie
Jędrzej Rams

Celem Korowodu była galeria handlowa Cuprum. Ta największa galeria całego zagłębia miedziowego od pięciu lat udostępnia swoje atrium na zabawę ze świętymi. Tak było i tym razem, a do wspólnego świętowania zachęcał zespół ewangelizacyjny.

V Korowód Świętych w Lubinie, zabawa w galerii Cuprum
Jędrzej Rams

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama