Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pociesza nas nadzieja

Biskup legnicki w specjalnym liście o śmierci 13-letniego Kuby z Legnicy.

W środę 31 października odbędzie się pogrzeb ucznia Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy, który przed dwoma tygodniami uległ nieszczęśliwemu wypadkowi podczas zajęć. Uznał wówczas bardzo rozległych urazów głowy po uderzeniu konarem.

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski opublikował list, w którym obiecuje modlitwę za duszę śp. Kuby, a także za całą jego rodzinę. List jest adresowany do ks. Stanisława Arszczuka, proboszcza miejsca.

Czcigodny Księże Proboszczu!

Na ręce Księdza Prałata przekazuję Państwu Krzysztofowi i Ewie, Rodzicom zmarłego wskutek wypadku Jakuba, oraz jego Rodzeństwu, wszystkim Krewnym, Przyjaciołom, Kolegom szkolnym i Nauczycielom wyrazy jedności w modlitwie za śp. Jakuba.

Łączę się duchowo ze wszystkimi uczestnikami uroczystości pogrzebowych i wyrażam serdeczne współczucie wszystkim, których dotknął ból z powodu śmierci Jakuba. W szczególności te wyrazy współczucia kieruję do Rodziców i Rodzeństwa. Polecam Was wszystkich Panu Bogu.

Nasza modlitwa jest ożywiona nadzieją zmartwychwstania, wypływającą z wiary w Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał. Pociesza nas też nadzieja przyszłego życia we wspólnocie świętych oraz spotkania się z tymi, którzy przed nami odchodzą. Niech ta wiara będzie umocnieniem dla nas wszystkich, postępujących na chrześcijańskiej drodze życia.

Za spokój duszy śp. Jakuba odprawię w dzień pogrzebu Mszę świętą. Obejmuję modlitwą całą Rodzinę oraz wszystkich, których ta śmierć dotknęła i zasmuciła.

Niech Pan Bóg da mu odpoczynek wieczny a wszystkim mu Bliskim da ukojenie!

+ Zbigniew Kiernikowski

Biskup Legnicki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL