GN 42/2019 Archiwum

Kiedy na cmentarz - Zgorzelec

Także i tu nie będzie Mszy św. na cmentarzu, tylko w kościołach parafialnych.

W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Msze św. w parafii dziekańskiej będą odprawiane kolejno o godz. 7.30, 9, 11 i 18 oraz o godz. 14 w parafii pw. św. Jadwigi Śl. Właśnie po tej Mszy św. wyruszy procesja na groby z modlitwą za zmarłych. Kapłani zgorzeleccy proszą, aby zabrać ze sobą znicze, które w roku 100-lecia niepodległości zostaną złożone na cmentarzu wojskowym.

"Pamiętajmy: można uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych jeden raz od południa 1 XI do północy 2 XI. Warunki: spowiedź i Komunia św., nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach Ojca św." - czytamy na stronie parafii.

Ponadto wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten od 1 do 8 listopada jest zupełny, a w inne dni - cząstkowy.

W piątek 2 listopada, w Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Msze św. w parafii dziekańskiej zaplanowano na godz. 7, 9.30 oraz 18.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama