Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kiedy na cmentarz?

Rozpoczynamy cykl informacyjny o godzinach i miejscach odprawiania Mszy św. na cmentarzach największych miast diecezji. Na początek cmentarz komunalny w Legnicy.

W uroczystość Wszystkich Świętych (1.11) nieszpory pod przewodnictwem biskupa legnickiego zostaną odprawione w kaplicy na cmentarzu o godz. 15. Po nich odbędzie się procesja na groby zmarłych. Na cmentarzu Mszy św. nie będzie.

Wierni proszeni są o uczestniczenie tego dnia w Eucharystii w kościele przed udaniem się na cmentarz lub o godz. 18.30 w katedrze. Tego dnia przypada także 4. rocznica śmierci ks. Władysława Bochnaka. Msza św. za księdza infułata będzie sprawowana w katedrze o godz. 10.

Do intencji dołączona będzie także modlitwa za śp. bp.Tadeusza Rybaka, pierwszego biskupa legnickiego, za śp. ks. Tadeusza Łączyńskiego, pierwszego powojennego proboszcza parafii katedralnej, oraz za śp. s. Edwardę, dawną zakrystiankę katedry. Mszy św. będzie przewodniczył biskup legnicki.

W dniu wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych (zaduszki, 2 listopada) Msza św. zostanie odprawiona w katedrze o godz 6.30. Dodatkowo o godz. 9 zaplanowana jest Msza św. trydencka z modlitwą za zmarłych. Następne Msze św. będą odprawiane o godz. 12 i 18.30. Msza św. o 18.30, jak co roku, będzie sprawowana w intencji zbiorowej za zmarłych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama