GN 41/2019 Archiwum

Kiedy na cmentarz?

Rozpoczynamy cykl informacyjny o godzinach i miejscach odprawiania Mszy św. na cmentarzach największych miast diecezji. Na początek cmentarz komunalny w Legnicy.

W uroczystość Wszystkich Świętych (1.11) nieszpory pod przewodnictwem biskupa legnickiego zostaną odprawione w kaplicy na cmentarzu o godz. 15. Po nich odbędzie się procesja na groby zmarłych. Na cmentarzu Mszy św. nie będzie.

Wierni proszeni są o uczestniczenie tego dnia w Eucharystii w kościele przed udaniem się na cmentarz lub o godz. 18.30 w katedrze. Tego dnia przypada także 4. rocznica śmierci ks. Władysława Bochnaka. Msza św. za księdza infułata będzie sprawowana w katedrze o godz. 10.

Do intencji dołączona będzie także modlitwa za śp. bp.Tadeusza Rybaka, pierwszego biskupa legnickiego, za śp. ks. Tadeusza Łączyńskiego, pierwszego powojennego proboszcza parafii katedralnej, oraz za śp. s. Edwardę, dawną zakrystiankę katedry. Mszy św. będzie przewodniczył biskup legnicki.

W dniu wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych (zaduszki, 2 listopada) Msza św. zostanie odprawiona w katedrze o godz 6.30. Dodatkowo o godz. 9 zaplanowana jest Msza św. trydencka z modlitwą za zmarłych. Następne Msze św. będą odprawiane o godz. 12 i 18.30. Msza św. o 18.30, jak co roku, będzie sprawowana w intencji zbiorowej za zmarłych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL