GN 3/2021 Archiwum

Symboliczne "Złote Pióro" czeka na właściciela

To już ostatnia chwila na zgłoszenie swojego udziału w 14. edycji Dolnośląskiego Konkursu Literackiego "My Polacy, my Dolnoślązacy" organizowanego przez Liceum Salezjańskie i wrocławski oddział "Gościa Niedzielnego".

KONKURS LITERACKI - ZŁOTE PIÓRO 2018 - REKLAMA
TVSLOWROC

Zadanie od pierwsze edycji konkursu jest podobne - napisanie pracy w dowolnej formie (z wyjątkiem poezji) na jeden z dwóch tematów. Oto tegoroczne propozycje:

1. "Rzadko na moich wargach (…)
Najdroższy wyraz: Ojczyzna.
Widziałem, jak do Jej kolan
Wstręt dotąd serca me czuje
Z pokłonem się cisną i radą
Najpospolitsi szuje”.

(Jan Kasprowicz)

Rozważania o prawdzie uczuć i postaw patriotycznych.

2. „To, co możesz uczynić, jest tylko kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co daje znaczenie twojemu życiu”. (Albert Schweitzer)

Refleksja na temat znaczenia jednostki w życiu społeczeństw.

Do udziału w konkursie zaproszeni są uczniowie szkół średnich i III klas gimnazjalnych województwa dolnośląskiego (każda szkoła może przysłać prace maksymalnie 5 uczniów).

Prace konkursowe o objętości do dwóch stron formatu A4 w formacie doc. lub docx. należy przesyłać wraz z uzupełnionym formularzem zgłoszeniowym do 12 listopada 2018 r. na adres: organizator@zlote-pioro.pl.

Praca obowiązkowo powinna być zaopatrzona w metryczkę: imię i nazwisko, nazwa i adres szkoły, data urodzenia, klasa, imię i nazwisko oraz funkcja opiekuna (szczegółowe informacje zostały przesłane do szkół).

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 29 listopada 2018 roku o godz. 12 podczas uroczystej gali w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego (pl. Katedralny 1). Jury wyłoni 30 prac, których autorzy otrzymają dyplomy oraz cenne nagrody.

Regulamin i wszelkie dodatkowe informacje na: www.zlote-pioro.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama