Nowy numer 3/2021 Archiwum

Otoczmy ich swoją modlitwą

Biskup prosi diecezjan, a w szczególności legniczan, o modlitwę za Jakuba.

Tydzień temu w Legnicy doszło do wypadku, w którym poważne obrażenia odniósł uczeń Szkoły Podstawowej nr 9 Jakub. Duszpasterze parafii pw. św. Tadeusza Apostoła zorganizowali specjalne nabożeństwo w jego intencji oraz odwołali planowany bal Wszystkich Świętych dla dzieci.

Dzisiaj prośba o modlitwę wyszła od bp. Zbigniewa Kiernikowskiego, ordynariusza diecezji legnickiej. Poniżej list, który będzie odczytany w najbliższą niedzielę w kościołach legnickich dekanatów:

Drodzy Diecezjanie,

w szczególności Wierni parafii legnickich!

Zwracam się z prośbą o modlitwę w intencji Jakuba, ucznia Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy, który uległ groźnemu wypadkowi w czasie zajęć WF i przebywa w szpitalu. Jego stan jest bardzo ciężki.

Obejmijmy modlitwą także Rodzinę poszkodowanego ucznia oraz całą wspólnotę Szkoły nr 9, a w szczególności Pana Nauczyciela prowadzącego zajęcia, podczas których zdarzył się wypadek, Dyrekcję i całe Grono Pedagogiczne, Uczniów i Przyjaciół Jakuba.

Przeżywanie tego wydarzenia w październiku skłania nas do zwracania się w Różańcu do Maryi. Niech modlitwa pozwoli nam spojrzeć w świetle wiary na to trudne i bolesne wydarzenie. Niech przyczyni się też do tego, byśmy bardziej jednoczyli się nas wokół tajemnicy Jezusa Chrystus

Z błogosławieństwem

+ Zbigniew Kiernikowski

Biskup Legnicki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama