Nowy numer 22/2020 Archiwum

Otoczmy ich swoją modlitwą

Biskup prosi diecezjan, a w szczególności legniczan, o modlitwę za Jakuba.

Tydzień temu w Legnicy doszło do wypadku, w którym poważne obrażenia odniósł uczeń Szkoły Podstawowej nr 9 Jakub. Duszpasterze parafii pw. św. Tadeusza Apostoła zorganizowali specjalne nabożeństwo w jego intencji oraz odwołali planowany bal Wszystkich Świętych dla dzieci.

Dzisiaj prośba o modlitwę wyszła od bp. Zbigniewa Kiernikowskiego, ordynariusza diecezji legnickiej. Poniżej list, który będzie odczytany w najbliższą niedzielę w kościołach legnickich dekanatów:

Drodzy Diecezjanie,

w szczególności Wierni parafii legnickich!

Zwracam się z prośbą o modlitwę w intencji Jakuba, ucznia Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy, który uległ groźnemu wypadkowi w czasie zajęć WF i przebywa w szpitalu. Jego stan jest bardzo ciężki.

Obejmijmy modlitwą także Rodzinę poszkodowanego ucznia oraz całą wspólnotę Szkoły nr 9, a w szczególności Pana Nauczyciela prowadzącego zajęcia, podczas których zdarzył się wypadek, Dyrekcję i całe Grono Pedagogiczne, Uczniów i Przyjaciół Jakuba.

Przeżywanie tego wydarzenia w październiku skłania nas do zwracania się w Różańcu do Maryi. Niech modlitwa pozwoli nam spojrzeć w świetle wiary na to trudne i bolesne wydarzenie. Niech przyczyni się też do tego, byśmy bardziej jednoczyli się nas wokół tajemnicy Jezusa Chrystus

Z błogosławieństwem

+ Zbigniew Kiernikowski

Biskup Legnicki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama