Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jest nie tylko w pamięci

W najbliższą niedzielę znowu będzie można spotkać się z bł. ks. Jerzym Popiełuszką.

Są tyko trzy miejsca w naszej diecezji, o których wiemy z całą pewnością, że był tam bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Pierwsze to Karpacz, drugie - Działoszyn, a trzecie - Parszowice.

W najbliższą niedzielę, 21 października, o 13.30 w kościele pw. Świętej Rodziny w Parszowicach rozpocznie się Eucharystia ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. To będzie główny punkt obchodów 34. rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Będzie to z kolei 13. takie wydarzenie w Parszowicach.

Miejscowi pamiętają, jak ten skromny kapłan pojawił się w miejscowym kościele 6 dni po swoich święceniach prezbiteratu, które przyjął 28 maja 1972 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego w archikatedrze św. Jana w Warszawie. Razem ze swoim kolegą Bogdanem Liniewskim 4 czerwca odprawili w Parszowicach jedną z pierwszych Mszy św. tuż po święceniach. O tym fakcie przypominają pamiątkowe tablice w kościele.

W tym roku wyjątkowym akcentem rozpoczynającym uroczystość będzie nadanie imienia bł. ks. Jerzego rondu w centralnym punkcie wsi. Liturgii będzie przewodniczył bp Stefan Regmunt. Po Eucharystii wszyscy przybyli goście wysłuchają programu słowno-muzycznego w wykonaniu karkonoskiego Zespołu Folkowego „Szyszak”, a następnie będą mogli obejrzeć wystawę plastyczno-fotograficzną, poświęconą życiu księdza Jerzego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL