Nowy numer 43/2019 Archiwum

Pamiętają o ojcu Marku

Jutro przypada 10. rocznica śmierci ks. Marka Adaszka.

Ksiądz Marek odszedł do Pana 13 października 2008 roku. Diecezja legnicka pamięta o ojcu duchownym, który wiele osób wprowadził w głębokie rozumienie tajemnicy Chrystusa i Kościoła. Dlatego Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza do wzięcia udziału w obchodach 10. rocznicy śmierci ks. Marka Adaszka, które odbędą się legnickim seminarium 13 października (sobota).

Wydarzenie rozpocznie się w kaplicy seminaryjnej, gdzie o 14.00 rektor WSD, ks. Piotr Kot, będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii. Po niej uczestnicy będą mogli wziąć udział w konferencji, podczas której ks. Radosław Rotman, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie w archidiecezji wrocławskiej, wygłosi prelekcję „Urzeczywistnianie się Kościoła w liturgii”, a biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski wprowadzi wszystkich w tajemnicę życia chrześcijańskiego, prezentując zagadnienie: „»Homo Paschalis« – czy istnieje inna droga w Kościele?”. Dopełnieniem tej części spotkania będzie świadectwo Niny Majek, jednej z uczestniczek formacji oazowej prowadzonej przez ks. Marka, która zaprezentuje temat: „Charyzmat Ruchu Światło-Życie w życiu ks. dra Marka Adaszka”.

Ojciec Marek, jak go potocznie zwano w środowisku oazowym i seminaryjnym, był jednym z inicjatorów Ruchu Światło-Życie w archidiecezji wrocławskiej, a później w diecezji legnickiej. Uczył też miłości do liturgii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama