GN 42/2019 Archiwum

Niech to nie będzie temat tabu

– Tutaj nie usłyszysz: „Dlaczego za nim płaczesz? Przecież nawet go nie widziałaś” – zapewnia Agata Szymkowiak z nowej grupy wsparcia.

W poniedziałek 15 października będziemy obchodzili Dzień Dziecka Utraconego. Tego samego dnia w Specjalistycznej Poradnii im. św. Joanny Beretty-Molli w Lubinie odbędzie się pierwsze spotkanie grupy wsparcia dla osób po stracie. Początek o 17.30.

– Zgłaszają się do nas osoby w takiej sytuacji i zdajemy sobie sprawę, że skala tego zjawiska jest bardzo, bardzo duża. Ruszamy z propozycją, jakiej nie było w naszym regionie. Istnieją co prawda możliwości spotkań z psychologami, ale to nie to samo – uważa Agata Szymkowiak, szefowa poradni. Spotkania będą bezpłatne i całkowicie anonimowe. Nie trzeba będzie się też zapisywać. Wystarczy przyjść, niekoniecznie na pierwsze spotkanie – dołączyć można na każdym ich etapie i w dowolnym momencie będzie można zrezygnować. Z zaproszenia mogą skorzystać mamy i członkowie rodzin, którzy utracili dzieci tak przed ich narodzeniem, jak i po nim. To wydarzenie dotyka bowiem wiele osób. – To będzie możliwość spotkania ze specjalistą, ale też, co nie mniej ważne, z innymi osobami. Będzie to przestrzeń, by swobodnie rozmawiać. Widzimy po naszej pracy w poradni, że strata dziecka ciągle jest w rodzinach tematem tabu. Doświadczone nią osoby często nie mogą bądź nie chcą rozmawiać o tym, nawet z najbliższymi. Czasami w rodzinach – choć w dobrej wierze – udaje się, że nie wydarzyło się nic trudnego. Ludzie z otoczenia mówią: „Dlaczego tak rozpaczacie? Przecież nie widzieliście jeszcze tego dziecka”. Gwarantuję, że na spotkaniu naszej grupy na pewno takie słowa nie padną – mówi Agata Szymkowiak. Spotkania będą odbywać się cyklicznie w 2. i 4. poniedziałek miesiąca o 17.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama