GN 42/2019 Archiwum

Nierzetelność czy manipulacja?

Mapa księży pedofilów zawiera przekłamania. Widać to na przykładzie Wojcieszowa w diecezji legnickiej.

Fundacja "Nie lękajcie się" opublikowała na swojej stronie internetowej mapę kościelnej pedofilii, która, jak napisali sami autorzy: "zawiera informacje opublikowane wcześniej w lokalnych i ogólnopolskich mediach". Na mapie znajdują się symbole oznaczające sprawców i podejrzanych, a także ich ofiary. "Na mapie oznaczamy też niektóre miejscowości, z których otrzymaliśmy zgłoszenia od ofiar" - czytamy na stronie.

Autorzy mapy nie sprawdzili jednak rzetelnie otrzymanych informacji. Internauci wychwycili bowiem nieprawdziwą informację dotyczącą rzekomego kapłana Kościoła rzymskokatolickiego z Wojcieszowa:

"Ks. W.K., były ksiądz rzymskokatolicki i potem zwierzchnik niewielkiego Kościoła Starokatolickiego w RP. 2 stycznia 2006 roku Sąd Kościelny Kościoła Starokatolickiego w RP ekskomunikował księdza pozbawił go zwierzchnictwa i sakry biskupiej (...)" - podaje portal.

Rzecz w tym, że wspomniany kryminalista nie był kapłanem Kościoła rzymskokatolickiego. - Był jedynie nowicjuszem w zgromadzeniu orionistów, został jednak z niego usunięty, jako nowicjusz, a zatem kandydat. Zatem ani nie złożył ślubów zakonnych, ani tym bardziej nie przyjął święceń kapłańskich w Kościele rzymskokatolickim. Nie był więc nigdy duchownym Kościoła rzymskokatolickiego - mówi ks. Waldemar Wesołowski, rzecznik Legnickiej Kurii Biskupiej.

Fundacja podziękowała naszej redakcji za zgłoszenie uwag, jednak błędna informacja nadal znajduje się na jej oficjalnej stronie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama