GN 42/2019 Archiwum

Święto Różańca

- To najbardziej rozmodlona grupa pielgrzymów przybywająca do Krzeszowa - mówi ks. Marian Kopko, kustosz sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.

Najbliższy weekend będzie stał w krzeszowskim sanktuarium pod znakiem Różańca. Już od piątku będą tam trwały rekolekcje dla członków wspólnoty Żywego Różańca z całej diecezji legnickiej. Będą w nim brali udział także członkowie Nieustannego Różańca.

- Ta wspólnota powstała u nas prawie dwa lata temu. Modlimy się każdego dnia, o każdej godzinie. Każdy z członków wyznacza sobie jedną godzinę w tygodniu, albo w dzień, albo w nocy, i w podczas tej godziny modli się na różańcu. Już mamy ponad 350 osób z całej Polski, a nawet z zagranicy w tej wspólnocie - mówi ks. prałat Marian Kopko, kustosz z Krzeszowa.

W sobotę 6 października odbędzie się wielka pielgrzymka Żywego Różańca z diecezji legnickiej. Jest to największe zgromadzenie modlitewne w Krzeszowie. - Jestem tu 10 lat i widzę, że jest to najbardziej rozmodlona grupa ludzi, jaka przyjeżdża do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej - mówi kustosz.

Tegorocznej Eucharystii w bazylice mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP będzie przewodniczyć abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce. Liturgia rozpocznie się o 12.00.

W niedzielę 7 października będzie ostatni akord "różańcowego weekendu". Tego dnia odbędzie się wielka pielgrzymka dzieci. O godz. 11 rozpocznie się program muzyczny, zaś Eucharystia rozpocznie się o 12.00.

Po Mszy św. będzie wielka zabawa terenowa „Poznaj świętego po atrybutach”. Ta gra to mnóstwo zagadek, łamigłówek i sporo biegania! A w tym wszystkim cenne nagrody, m.in. wyjazd do Pragi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama