Nowy numer 38/2023 Archiwum

Miłosierdzie od niewielu

Modlitwa trwała zaledwie kilka minut, ale uczestnicy mieli świadomość, że modlą się z tysiącami ludzi z całego świata.

W kilkuset miejscach na świecie, w tym w kilku na terenie diecezji legnickiej, odbyła się doroczna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia na skrzyżowaniu ulic. Inicjatywa nosi nazwę Iskra Bożego Miłosierdzia.

W diecezji legnickiej taka modlitwa miała miejsce m.in. w Świerzawie i Legnicy.  W tej drugiej skupiła wiernych z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski, z osiedla Kopernika i parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej na Tarninowie. Dla tych ostatnich wspólnotowa modlitwa o godz. 15.00 to wieloletni zwyczaj. – Na modlitwę koronką przychodzę codziennie do naszego kościoła parafialnego. Od kilku lat każdego dnia spotykamy się, by modlić się za świat – mówi jedna z uczestniczek.

Miejscem modlitwy grupy spod znaku św. Jadwigi było skrzyżowanie ulicy Grunwaldzkiej z placem Łużyckim. To bardzo ruchliwe miejsce z dużym przystankiem komunikacji miejskiej. Podczas modlitwy ruch był spory, zwłaszcza dlatego, że skończyła się zmiana w pobliskiej hucie miedzi. Nie zdeprymowało to kilku uczestników modlitewnej inicjatywy. – Musimy zadać sobie pytanie, czy jesteśmy tutaj przeciwko komuś czy raczej za czymś. Jest nas niewielu. Tak jak Abraham zmagał się z Bogiem – czy dla garstki ocali on miasto, tak i my nie patrzmy na to, że jest nas garstka lecz z wiarą i ufnością błagajmy Boga o miłosierdzia dla nas i całego świata – mówił ks. Wiesław Walendzik, proboszcz miejscowej parafii.

Miłosierdzie od niewielu   Modlitwa w Świerzawie Mat. parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Świerzawie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast