Nowy numer 2/2021 Archiwum

Asysta ochotników przejdź do galerii

Ministranci z Jeleniej Góry przeżyli miejski dzień wspólnoty.

W trzecią sobotę września w kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze zaroiło się od ministrantów, lektorów i ceremoniarzy. Ponad 50 młodych członków Liturgicznej Służby Ołtarza z kilku jeleniogórskich i podmiejskich parafii przyjechało tutaj na miejski dzień wspólnoty LSO.

- Taki dzień skupienia jest okazją do tego, by rozpocząć nowy rok katechetyczny i formacyjny. Oni mogli się tu poznać. Choć często chodzą do tych samych szkół, spotykają się też między szkołami na konkursach i zawodach, często nie wiedzą, że łączy ich wspólna służba przy ołtarzu. I przecież łączy ich Chrystus obecny na Eucharystii - mówi ks. Mateusz Olszewski, organizator spotkania.

Młodym zaproponowano konferencję na temat wolności, którą wygłosił ks. Tomasz Metelica, student w Rzymie. Później była okazja, by zjeść szybki posiłek i praca w grupach, w której dyskutowali nad tematem łaski uświęcającej.

- Jest to pierwszy dzień skupienia, na który pojechałem. Na razie bardzo mi się podoba - mówi Maciej Ostojewski z parafii pw. św. Wojciecha.

- Zawsze chciałem być ministrantem, ale nie zawsze mogłem. Byłem kiedyś, ale różne sytuacje w życiu mojej rodziny sprawiły, że nie mogłem bywać w moim kościele parafialnym co tydzień. Teraz stało się to możliwe i z chęcią przed rokiem wróciłem do zakrystii. Zachęcił mnie do tego kolega i absolutnie nie żałuję. Poznałem tutaj wielu fantastycznych kolegów, na których mogę polegać - mówi Tomasz Jasiński z Jeleniej Góry.

Ostatnim ważnym punktem dnia była Eucharystia. Tutaj nie było problemu z doborem ochotników do służby.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama