Nowy numer 46/2019 Archiwum

Już po egzaminach

Dobra wiadomość - jest sześciu nowych kandydatów do formacji kapłańskiej.

W piątek 14 września odbyła się druga tura egzaminów do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej. Przystąpiło do niego trzech kandydatów - ze Zgorzelca, Legnicy i parafii Rząsiny.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i egzamin zostanie oceniony pozytywnie, to od października będziemy mieli 6 kleryków na pierwszym roku formacji seminaryjnej.

- Przyjechałem, ponieważ czuję, że Pan Bóg mnie tutaj chce. Skończyłem technikum gastronomiczne w Rakowicach Wielkich. Poszedłem tam, ponieważ chciałem mieć 4 a nie 3 lata, jak w liceum, do namysłu. Cały czas bowiem myślałem, by przyjść do seminarium. Przez te cztery lata przyjeżdżałem do Legnicy na rekolekcje i chęć przyjścia tutaj na studia nie malała. A nawet rosła. Stąd moja obecność tutaj - mówi Dawid Dziedziejko z Rząsin.

Kandydaci w murach seminaryjnych pojawią się znowu 22 września. Wówczas rozpocznie się etap poznawania procesu formacyjnego, zawiązywania wspólnoty, a także zapoznawania się ze środowiskiem seminaryjnym.

- Później, wraz z przyjazdem reszty kleryków, a to stanie się na sam koniec września, odbędziemy dzień skupienia. Będziemy tam słuchać Słowa Bożego, by nas prowadziło przez cały rok formacji. W niedzielę 7 października odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego. Wówczas nowi alumni otrzymają indeksy i staną się pełnoprawnymi studentami Papieskiego Wydziału Teologicznego - mówi ks. dr Piotr Kot, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama