Nowy numer 2/2021 Archiwum

Św. Stanisławie Kostko, prowadź!

Już w najbliższą sobotę Epilog, symboliczne zakończenie sezonu pielgrzymkowego w diecezji legnickiej.

Tradycją przejętą z pieszej pielgrzymki wrocławskiej jest wyruszanie jesienią w jeszcze jedną, krótką pielgrzymkę pieszą zwaną epilogiem. Tam każdego roku ks. Stanisław Orzechowski prowadzi pątników do grobu św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Jest to ta sama trasa, którą pielgrzymka wrocławska pokonuje 1 sierpnia podczas pierwszego dnia wędrówki na Jasną Górę. W diecezji legnickiej metą takiego epilogu jest sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu.

Epilog zaplanowano na 15 września. Rozpocznie się on modlitwą w legnickiej katedrze o 8.30. Po niej pielgrzymi ruszą już do Legnickiego Pola. Tam o 13.30 rozpocznie się Eucharystia. W tym roku pątnikom będzie towarzyszył św. Stanisław Kostka, jako że jest to patron Polski oraz młodzieży. Hasłem będą więc słowa: „W drodze ze św. Stanisławem Kostką”.

– Dziękujemy za łaski otrzymane podczas wakacji i prosimy o dalsze błogosławieństwo na nowy rok pracy formacyjnej. Dziękujemy też za to, co się dokonało w naszych duszach podczas pieszych wędrówek do miejsc świętych – mówi ks. dr Mariusz Majewski, główny przewodnik pieszych pielgrzymek.

Data epilogu zbiega się zaś z zakończeniem kolejnego Tygodnia Wychowania w Polsce.

Zapraszamy też do wysyłania zdjęć z tegorocznej pielgrzymki na adres: legnica@gosc.pl. Najlepsze zostaną docenione małymi upominkami, a także wykorzystane do stworzenia pocztówek na przyszłoroczną pielgrzymkę. Ogłoszenie wyników odbędzie się na zakończenie epilogu.

Tak było przed rokiem - cz. 1, cz. 2, cz.3.

Św. Stanisławie Kostko, prowadź!  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama