Nowy numer 38/2018 Archiwum

Zabużańska chata zaprasza

Mieszkaniec Paszowic zgromadził kilkaset przedmiotów związanych z wiejskim życiem na wschodnich terenach II RP. Teraz można je oglądać na specjalnie przygotowanej wystawie.

Kolekcja Leszka Duszeńki z Paszowic k. Jawora to bogaty zbiór przedmiotów związanych z dziedzictwem wsi kresowej. – Pasja gromadzenia pamiątek zrodziła się we mnie pod wpływem opowieści rodzinnych. Sentyment i tęsknota za rodzinnym Gródkiem Jagiellońskim stały się impulsem do zbierania nie tylko przedmiotów, ale także wspomnień od byłych mieszkańców Kresów – opowiada pan Leszek.

Dostępne jest 15% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma