GN 42/2019 Archiwum

Teraz już nikt nie zabłądzi

Z oryginalnym pomysłem wystąpili parafianie w Tymowej. Ręcznie wykonany, drewniany drogowskaz zwieńczył prace przy przebudowie parafialnego parkingu.

Solidny, efektowny, a co najważniejsze - dobrze widoczny. Drogowskaz z napisem: „114 Plebania”, który kilka dni temu temu stanął przy głównej drodze we wsi, nie pozostawia przyjezdnych ani obojętnymi, ani zagubionymi. A zagubionych było dotychczas sporo.

- Ludzie, zwłaszcza przyjezdni, mieli trudności z trafieniem na plebanię. Jakiś czas temu musieliśmy ze względów formalnych przenieść wjazd na plebanię, istniejący jeszcze od czasów przed wojną. To komplikowało dojazd nie tylko przyjezdnym, ale także miejscowym przyzwyczajonym do starego wjazdu. Teraz problem zniknął - cieszy się ks. Zbigniew Buła, proboszcz w Tymowej.

Sprawcą tego udogodnienia jest Dariusz Urbanik, lokalny artysta rzeźbiarz. „To ukryty talent” - mówią o nim sąsiedzi. Pan Dariusz jest także autorem grobu Pańskiego wystawianego przed Wielkanocą. Jest członkiem Domowego Kościoła i lektorem.

Tymowa jest małą, wiejską parafią w dekanacie ścianawskim. Ma jednak bogatą i starą historię. We wsi jest kamień, w którym wg legendy ślad swojej stopy odcisnęła św. Jadwiga Śląska.

Teraz już nikt nie zabłądzi   Drogowskazy na plebanie popularne są w sąsiednich Czechach. Choć nie tak piękne, jak ten z Tymowej, dobrze spełniają swoją funkcję. Na zdj. tablica w przygranicznej Raspenavie Roman Tomczak /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama