GN 42/2019 Archiwum

Tornistry poświęcone!

Od niedzielnej Mszy św. rozpoczęli swój nowy rok szkolny uczniowie parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Wojcieszowie.

Choć pierwszy dzwonek roku szkolnego rozbrzmiał w całej Polsce dopiero dziś, niektórzy wiedzieli, że należy go rozpocząć wcześniej, od modlitwy.

Tak było w Wojcieszowie, gdzie kilkudziesięciu uczniów z rodzicami i dyrekcją miejscowej szkoły spotkało się na Eucharystii.

Podczas Mszy św. ks. Piotr Sikorski, proboszcz parafii, poświęcił przybory szkolne, które będą służyły pierwszakom przez cały rok. Niespodzianką dla wszystkich była wizyta w kościele owieczki Magdy. Nie pierwsza zresztą.

- Owieczka Magda zachęciła do uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. Nasz gość odwiedził także dom Dziecka "Sobieradzik" oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Wojcieszowie - wylicza ks. Piotr.

Pobyt owieczki Magdy w wojcieszowskiej parafii zakończył się wspólnym ogniskiem, podczas którego ksiądz proboszcz tradycyjnie serwował darmową watę cukrową.

- W rodzinnej atmosferze, w dobrych humorach rozpoczęliśmy nowy rok szkolny - mówią uczestnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama