Gość Opolski 43/2020 Archiwum

Wystartował MGS przejdź do galerii

Ponad 200 młodych z rodziny salezjańskiej przeżywa w Lubinie swoje rekolekcje.

Ruszyło w Lubinie spotkanie młodzieży z MGS (wł.: Movimento Giovanile Salesiano), czyli Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego. Tam realizuje się pedagogika wychowawcza ks. Bosko, która obecnie została nazwana tzw. pedagogiką prewencyjną. I jej owoce można było zobaczyć w Lubinie, gdzie pojawiło się ponad 200 osób ze swoimi duszpasterzami.

- Trzeba powiedzieć, że jest to spotkanie jakby ćwiartki Polski. W Polsce jesteśmy podzieleni na cztery inspektorie. Nasza to Dolny Śląsk, Górny Śląsk i Wielkopolska. Te osoby, które widzimy na co dzień, formują się w oratoriach w ramach naszych programów formacyjnych. Raz na kwartał odbywają się zjazdy w różnych częściach inspektorii zwane oratoriadą. To wakacyjne spotkanie MGS, w tym roku w naszym pięknym Lubinie, podsumowuje cały rok pracy formacyjnej, a także i same wakacje. Jest tutaj czas na świętowanie, ale też i formację. Przygotowaliśmy bowiem sporo konferencji i modlitwy - mówi ks. Robert Gajewski, wikariusz parafii pw. św. Jana Bosko w Lubinie.

Co do samych konferencji to głównym motywem wydarzenia jest zachęta do odkrywania samego siebie. W kolejnych konferencjach młodzi będą słuchali Patrycji Frączak z Wrocławia, która będzie opowiadać o odkrywaniu piękna kobiecości, a także Macieja Stefaniaka z Lubina, będzie mówiło o tęsknotach męskiej duszy. Będzie też czas na powołaniówkę. Jednym z nich będzie spotkanie klerykami salezjańskimi, którzy właśnie podczas MGS w Lubinie będą składali swoje śluby wieczyste. Jedną z większych atrakcji będzie udział w obchodach 36. rocznicy Zbrodni Lubińskiej z wielkim koncertem na lubińskim Rynku oraz koncert rapera TAU.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama