Nowy numer 46/2019 Archiwum

Wystartował MGS przejdź do galerii

Ponad 200 młodych z rodziny salezjańskiej przeżywa w Lubinie swoje rekolekcje.

Ruszyło w Lubinie spotkanie młodzieży z MGS (wł.: Movimento Giovanile Salesiano), czyli Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego. Tam realizuje się pedagogika wychowawcza ks. Bosko, która obecnie została nazwana tzw. pedagogiką prewencyjną. I jej owoce można było zobaczyć w Lubinie, gdzie pojawiło się ponad 200 osób ze swoimi duszpasterzami.

- Trzeba powiedzieć, że jest to spotkanie jakby ćwiartki Polski. W Polsce jesteśmy podzieleni na cztery inspektorie. Nasza to Dolny Śląsk, Górny Śląsk i Wielkopolska. Te osoby, które widzimy na co dzień, formują się w oratoriach w ramach naszych programów formacyjnych. Raz na kwartał odbywają się zjazdy w różnych częściach inspektorii zwane oratoriadą. To wakacyjne spotkanie MGS, w tym roku w naszym pięknym Lubinie, podsumowuje cały rok pracy formacyjnej, a także i same wakacje. Jest tutaj czas na świętowanie, ale też i formację. Przygotowaliśmy bowiem sporo konferencji i modlitwy - mówi ks. Robert Gajewski, wikariusz parafii pw. św. Jana Bosko w Lubinie.

Co do samych konferencji to głównym motywem wydarzenia jest zachęta do odkrywania samego siebie. W kolejnych konferencjach młodzi będą słuchali Patrycji Frączak z Wrocławia, która będzie opowiadać o odkrywaniu piękna kobiecości, a także Macieja Stefaniaka z Lubina, będzie mówiło o tęsknotach męskiej duszy. Będzie też czas na powołaniówkę. Jednym z nich będzie spotkanie klerykami salezjańskimi, którzy właśnie podczas MGS w Lubinie będą składali swoje śluby wieczyste. Jedną z większych atrakcji będzie udział w obchodach 36. rocznicy Zbrodni Lubińskiej z wielkim koncertem na lubińskim Rynku oraz koncert rapera TAU.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama