Nowy numer 7/2019 Archiwum

Dom dla seniorów jak nowy

Parter budynku, w którym działa Dom Dziennego Pobytu, niedługo zajmą seniorzy. - To będzie przestrzeń o podwyższonym standardzie - zapewnia Agnieszka Gergont z Urzędu Miasta.

W Domu Dziennego Pobytu przy ul. Staroszkolnej w Bolesławcu trwają prace modernizacyjne. Ich celem jest utworzenie tu Dziennego Domu „Senior+”. 

- Po modernizacji, która zakończy się w październiku, seniorzy będą mieli do swojej dyspozycji pomieszczenia dolnej kondygnacji. Utworzony tam Dom Dziennego Pobytu „Senior+” będzie posiadał podwyższony standard usług - informuje Agnieszka Gergont, rzeczniczka prezydenta Bolesławca.

Usytuowanie Domu "Senior+" na parterze budynku, umożliwi korzystanie z usług osobom schorowanym i niepełnosprawnym. Na remontowanej powierzchni zaplanowano m. in. salę klubową, aneks kuchenny, jadalnię, szatnię, pokój wypoczynkowy, pokój pielęgniarski, toalety oraz salę do rehabilitacji. Sala wyposażona będzie także m.in. w rowery treningowe, bieżnię sportową, trenażer kończyn górnych i kończyn dolnych.

- W budynku znajdzie się również pracownia komputerowa oraz pracownia do terapii zajęciowej z przechowalnią materiałów dydaktycznych. Komunikację z piętrem będzie ułatwiało krzesełko schodowe. Wyremontowany będzie także taras z wyjściem na dużą działkę rekreacyjną, gdzie pojawią się krzesła i stoły ogrodowe, altana oraz sprzęt do siłowni plenerowej - wylicza urzędniczka.

Remont zbiega się z jubileuszem 30-lecia Domu Dziennego Pobytu w Bolesławcu. Z placówki tej na co dzień korzysta ponad 70 osób w wieku od 60-98 lat. Budynek remontowany jest z funduszy Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020 (232 tys. zł) oraz budżetu Bolesławca (113 tys. zł).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL