Nowy numer 41/2019 Archiwum

Mówić i doświadczać

Cztery pytania do ks. Przemysława Supersona o 25. Spotkanie Młodych w Legnickim Polu.

 Jędrzej Rams: Czy jubileuszowe Spotkanie Młodych było bardziej wyjątkowe niż poprzednie?

Ks. Przemysław Superson: Ja Spotkanie Młodych zawsze mierzę miarą spowiedzi świętych. Spowiedź jest bowiem odpowiedzią na Słowo Boże, które do nas trafia. Ono jest tutaj, w Legnickim Polu, jest w dużej ilości. Chcemy, by dotarło do serc młodych ludzi. Potem taki młody może odpowiedzieć na nie np. spowiedzią i nawróceniem na dobrą drogę, drogę wyznaczoną przez Słowo. Jako ksiądz posługujący w konfesjonale, mogę powiedzieć, że dla tych, którzy się na to Słowo otworzyli, to spotkanie było wyjątkowe i coś w ich życiu zmieniło. Mierzenie miarą „czy do wszystkich…” jest z gruntu niepoprawne. Tutaj różne wydarzenia dotykały różnie różnych ludzi. Wierzę, że do wielu jeszcze coś dotrze, jeszcze na długo po zakończeniu spotkania.

Kapłani też przeżywają takie spotkania?

Oczywiście. Mogę mówić o sobie. Miałem dużo pokoju w sercu. Myślę, że to dar Ducha Świętego. Modliłem się bowiem o to, by być pewnym, że Pan Bóg jest i będzie nas prowadził. Myślę, że taką łaskę otrzymałem. Pod takim względem dla mnie to było wyjątkowe spotkanie.

Temat Ducha Świętego jest niełatwy. Warto do młodych mówić o Duchu świętym?

Tak! On nieraz wydaje nam się jakąś abstrakcyjną siłą. Ojca można sobie wyobrazić, Syna tak samo. A Ducha? Jako płomień? Wiatr? Gołębicę? Trudno sobie to przełożyć na relacyjną miłość, działającą pośród nas. Tego można tylko osobiście doświadczyć. Spotkanie było na pewno wielką wartością, bo można było porozmawiać o Duchu Świętym i doświadczyć Jego obecności. Duch Święty tworzy w nas, to wspólnototwórcza siła. Taka wspólnota tutaj się zawiązała. Warto było odkryć Go na nowo, ponieważ może ciągle za mało mówimy o Nim w kościołach?

Jakie plany na 26. Spotkanie Młodych?

Jak jest Duch Święty, to będzie odnowa…

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL